fbpx
Menu Zamknij

Serca dla Serc – pomagamy pacjentom kardiologicznym w Ukrainie

Za nami tygodnie okrutnej wojny u naszych braci na Ukrainie. Rankiem 24 lutego obudziliśmy się w zupełnie innym świecie. Na miliony bezbronnych osób tuż za naszą granicą każdego dnia spadają bomby, a powietrze przeszywają wystrzelone z karabinów pociski. Ludzie uciekają w pośpiechu, często z jedną walizką w ręku, do której muszą zmieścić całe swoje dotychczasowe życie… Na szczęście tutaj w Polsce trafiają na otwarte i gotowe do pomagania serca Polaków.

Poruszeni tą sytuacją, postanowiliśmy odpowiedzieć na apel o pomoc dla Narodowego Instytutu Kardiologii w Kijowie – Strazhesko Institute of Cardiology National Scientific Center, który jest wiodącym ośrodkiem naukowym i medycznym w Ukrainie, leczącym tysiące pacjentów z chorobami serca (takimi jak zawały mięśnia sercowego, choroba wieńcowa, kardiomiopatie, wady serca, arytmie, niewydolność serca i inne) i nadal zapewnia całodobową opiekę, pomoc w nagłych wypadkach oraz zajmuje się rannymi w wyniku w wyniku działań wojennych z wielu regionów Ukrainy.

Serca dla Serc

Uruchomiliśmy dedykowaną zbiórkę, aby realnie wesprzeć Pacjentów kardiologicznych z Ukrainy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby w zakresie zaopatrzenia szpitala w leki kardiologiczne, hemostatyczne, sprzęt medyczny i sanitarny codziennego użytku, aby zapewnić kontynuację leczenia najbardziej potrzebującym i wesprzeć pracę oraz poświęcenie tamtejszych lekarzy, pielęgniarek i całego personelu medycznego. Zakupione leki i środki medyczne przy współpracy z profesorem Maciejem Banachem, wybitnym polskim kardiologiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, zostaną bezpośrednio przekazane (przetransportowane) do Instytutu Kardiologii w Kijowie przez krajowe instytucje.

Profesor Maciej Banach jest w stałym kontakcie z prof. Oleną Mitchenko, kierownikiem Departamentu Dyslipidemii Instytutu Kardiologii w Kijowie i koordynuje od strony merytorycznej zapotrzebowanie i zakup odpowiednich leków. – W Instytucie brakuje obecnie wszystkiego, w tym konkretnych leków. A czasem nawet brak jednego preparatu może zagrażać życiu pacjenta. W szpitalu pozostają zatem najbardziej chorzy i ranni. Pacjentami opiekuje się część personelu, który jest nadal dostępny. Stąd potrzebna jest pilna pomoc. – podkreśla prof. Maciej Banach.

Obejrzyj rozmowę z dr Oleną Mitchenko z Instytutu Kardiologii w Kijowie

LINK DO ZBIÓRKI SERCA DLA SERC

Wszyscy masowo pomagamy. I jest to precedens na skalę światową. Naszą zbiórkę wspiera także Patrycja Markowska – „Pomagamy kobietom i dzieciom, osobom starszym. Otwieramy dla nich domy i nasze serca. Chcę razem z Wami zrobić coś jeszcze dobrego”.

Patrycja Markowska i Dawid Karpiuk uruchomili swoją Skarbonkę wspierającą zbiórkę Serca dla Serc >>> https://www.siepomaga.pl/patrycjamarkowska

Jaka jest jej idea? Muzycy proszą o przekazanie pieniędzy na zakup leków dla ukraińskich szpitali oferując temu, kto przekaże największą sumę poprzez SKARBONKĘ – premierowy, najmniejszy (choć wielki sercem) koncert świata.

Bardzo potrzebujemy Was i Waszego wsparcia. Pokażmy wspólnymi siłami, jak wiele dobra drzemie w naszych sercach i jak bardzo potrafimy je przełożyć na konkretną pomoc dla ukraińskich szpitali.