fbpx
Menu Zamknij

BO CHCĘ ŻYĆ – kampania

Fundacja To Się Leczy jest współorganizatorem kampanii społecznej „Badam Się – Bo Chcę Żyć” zainaugurowanej we wrześniu 2020 r.

Ostatni rok to czas nieustających wyzwań. Pandemia koronawirusa zmieniła to jak funkcjonujemy na co dzień, od całkowitego „lockdownu”, po nową normalność, w której stosowane obostrzeń sanitarnych i dystansu społecznego staje się nawykiem, stylem życia. Solidarni, bezpieczni, ale czy na pewno zdrowi?

Ostatnie miesiące… to także alarmujący spadek wykonywanych badań profilaktycznych, diagnostycznych, wizyt kontrolnych – ogólnie rzecz ujmując kontaktów ze służbą zdrowia.

Powodów takiego stanu jest kilka, najważniejsze z nich to strach przed zakażeniem Covid-19 i odkładanie wizyty na tzw. „później” oraz utrudniony dostęp do opieki medycznej (np. ograniczenia w działalności placówek medycznych, odwołanie wizyt stacjonarnych, trudności w dodzwonieniem się do placówki lub brak wolnych terminów).

W efekcie… mamy do czynienia z narastającą epidemią chorób przewlekłych, sercowo-naczyniowych, nowotworów, chorób neurologicznych czy reumatologicznych. Większość z nich można wcześnie wykryć i skutecznie leczyć – warunek jest jeden – trzeba je zdiagnozować i monitorować.

Dlatego… z inicjatywy i potrzeby społecznej przy współpracy z towarzystwami naukowymi, ekspertami, pacjentami oraz ambasadorami zainaugurowaliśmy ogólnopolską kampanię społeczną „Badam Się! #BoChcęŻyć”.

Cele kampanii:

  • Zwiększenie uczestnictwa w badaniach profilaktycznych i diagnostycznych oraz niezbędnych konsultacjach medycznych wśród polskiego społeczeństwa tj. morfologia, EKG, mammografia, USG i in.;
  • Poprawa wczesnej wykrywalności chorób cywilizacyjnych oraz możliwości skutecznego leczenia;
  • Wywieranie oddolnego wpływu na system ochrony zdrowia w celu większej dostępności i poprawy funkcjonowania i dostępności placówek medycznych;
  • Poprawa stanu zdrowia Polaków.

Facebook kampanii:

https://www.facebook.com/BoChceZyc

Instagram kampanii:

https://www.instagram.com/bochcezyc/

Jest wiele… powodów by żyć, by być zdrowym, włącz się do akcji „Badam Się! #BoChcęŻyć”!

OFICJALNA STRONA KAMPANII – ZOBACZ