fbpx
Menu Zamknij

Sekcja “Niewydolność serca. To się leczy” powstała z myślą o wsparciu pacjentów i ich bliskich

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Misja-NS-TSL-1024x455.jpg

W celu przybliżenia specyfiki choroby jaką jest niewydolność serca zapraszamy Państwa na:

Edukacyjną stronę na Facebook: „Niewydolność serca – wiedza i wsparcie” – powstała, aby pomóc pacjentom oraz przybliżyć specyfikę niewydolności serca- największego zabójcy kardiologicznego w Polsce. Postaramy się przeprowadzić Was krok po kroku przez zawiłości medycznego języka, przez labirynt podstawowych badań, pogłębionej diagnostyki, schematów leczenia oraz możliwości jakie dają badania kliniczne. Zwrócimy szczególną uwagę na profilaktykę, wczesne objawy niewydolności serca oraz edukację. Na tej stronie znajdziecie również odnośniki do różnych publikacji i wydarzeń dotyczących niewydolności serca. Zachęcamy do czynnego udziału na stronie, zadawania pytań, które Was nurtują – postaramy się im sprostać.

Grupę Wsparcia dla Pacjentów Niewydolność serca – To Się Leczy – to miejsce przyjazne, służące wymianie doświadczeń między pacjentami, opiekunami oraz ekspertami w celu poprawy jakości życia na co dzień.

Wykorzystując własne doświadczenie w walce z chorobą, staramy się udzielić Państwu najważniejszych informacji dotyczących wczesnego rozpoznawania objawów, diagnostyki, leczenia, rehabilitacji i zdrowego stylu życia.

Nasi wolontariusze postarają się odpowiedzieć na wszelkie pytania, przekierują również do miejsca, gdzie będziecie Państwo mogli porozmawiać z innymi pacjentami.

Cykl webinarów edukacyjnych dla pacjentów i ich opiekunów

Zapraszamy do oglądania webinarów z udziałem licznych ekspertów, kardiologów, rehabilitantów, psychologów, dietetyków i innych. Cykl startuje w sierpniu 2021. Transmisje webinarów na żywo odbywają się na naszym profilu na facebook: https://www.facebook.com/NSWiedzaiWsparcie. Każdy webinar będzie także dostępny na naszym kanale na Youtube w kolejnym dniu po transmisji na żywo na facebook.

Poznaj naszych ekspertów:

Webinar nr 1: Nowe możliwości leczenia niewydolności serca – co musisz wiedzieć

Webinar nr 2: Niewydolność serca – pytania i odpowiedzi z udziałem kardiologa

Webinar nr 3: Wypis ze szpitala i co dalej? – zalecenia dla pacjentów z niewydolnością serca

Webinar nr 4: Jak poprawić odporność oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na Covid-19 i innych infekcji sezonowych – zalecenia dla pacjentów kardiologicznych

Niewydolność serca – To Się Leczy!

Partnerzy Sekcji Niewydolność Serca – To Się Leczy: