fbpx
Menu Zamknij

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych – szansa dla pacjenta (webinar 20.04.22)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar pt. „Centrum Wsparcia Badań Klinicznych – szansa dla pacjenta”, który odbędzie się 20 kwietnia 2022 r. o godz. 20:00.

Centrum Wsparcia Badań Klinicznych Uniwersytetu Medycznego w Łodzi należy do Polskiej Sieci Badań Klinicznych – wspiera badaczy w projektowaniu badań klinicznych oraz pozyskiwaniu środków na ich prowadzenie, m.in. z Agencji Badań Medycznych. Celem działania CWBK jest także zwiększenie liczby badań klinicznych dostępnych dla pacjentów. Posiada w swojej strukturze Ośrodek Badań Klinicznych Wczesnych Faz.

Wielu pacjentów onkologicznych znajduje się w sytuacji, kiedy wykorzystało już wszystkie możliwe ścieżki leczenia refundowanego, bądź nie mogło z niego skorzystać ze względu na nie spełnienie kryterium kwalifikacji. Co wtedy? O możliwościach skorzystania z badań klinicznych dowiecie się podczas naszego webinaru.

Gościem specjalnym będzie Pani mgr Katarzyna Błaziak – Koordynator ośrodka badawczego biorąca udział w badaniach klinicznych od 10 lat. Absolwentka studiów podyplomowych Farmacja Medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, obecnie uczestnik studiów Niekomercyjne Badania Kliniczne organizowanych przez Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Serdecznie zachęcamy do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/5vWnIkcsO