fbpx
Menu Zamknij

Rewolucja w programie lekowym raka płuca – zmiany w refundacji od stycznia 2023 r. (webinar 13.02.23)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar dla pacjentów i ich bliskich pt. „Rewolucja w programie lekowym raka płuca – zmiany w refundacji od stycznia 2023 roku”, który odbędzie się 13 lutego 2023 r. o godz. 20:00.

Rok 2023 przyniósł dla pacjentów z rakiem płuca nie tylko wprowadzenie nowych, refundowanych terapii w tym wskazaniu, ale również dla chorych z nieoperacyjnym międzybłoniakiem opłucnej.

Dodatkowo nastąpiła „rewolucja” w aktualizacji programu lekowego b.6 dostosowaną do międzynarodowych standardów NCCN.

Co to oznacza dla pacjentów ?
Jakie pojawiły się nowe możliwości leczenia ?

O tym wszystkim opowie nasz gościem specjalny prof. dr hab. n. med. Dariusz M. Kowalski, Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca oraz Kierownik Kliniki Nowotworów Płuca i Klatki Piersiowej Narodowy Instytut Onkologii – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie. Specjalista w zakresie Radioterapii Onkologicznej i Onkologii Klinicznej. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Członek Komisji Rewizyjnej Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej. Członek American Association for Cancer Research. Członek The International Association for the Study of Lung Cancer. Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca. Główny Badacz w około 40 międzynarodowych badaniach klinicznych faz I, II, III. Autor i współautor ponad 100 prac naukowych publikowanych w kraju i za granicą.

💻 Gorąco zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

📌 Link do wydarzenia: https://fb.me/e/3Va57qDK0