fbpx
Menu Zamknij

Akcja Serca dla Serc na rzecz pacjentów kardiologicznych w Ukrainie – zebraliśmy ponad 100 000 zł

W ramach akcji charytatywnej #SercadlaSerc zorganizowanej przez Fundację TO SIĘ LECZY na rzecz pacjentów kardiologicznych w Ukrainie udało się zebrać kwotę ponad 100 000 zł! Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim darczyńcom indywidualnym i instytucjonalnym. Szczególne podziękowania dla Pracodawców RP, którzy przekazali darowiznę na ten cel w kwocie 75 000 zł! Indywidualni darczyńcy wpłacili ponad 27 000 zł za pośrednictwem zbiórki na SiePomaga.pl, w tym zbiórki zorganizowanej przez Patrycję Markowską.

Cała zebrana kwota zostanie przeznaczona na zakup najpotrzebniejszych leków i wyrobów medycznych dla Instytutu Kardiologii w Kijowie. Obecnie trwa aktualizacja listy potrzebnego zaopatrzenia. Z lekarzami Instytutu w kontakcie jest prof. dr hab. n. med. Maciej Banach, prezes Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego i ekspert Rady Naukowej Fundacji TO SIĘ LECZY.

W wakacje planujemy przekazanie zakupionych darów medycznych Instytutowi.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli charytatywnie ten cel, pomagali i nadal pomagają naszym Braciom z Ukrainy.

Będziemy informować na bieżąco o dalszych krokach i efektach naszych działań.

O zbiórce Serca dla Serc

Fundacja TO SIĘ LECZY wychodząc naprzeciw dramatycznej sytuacji ochrony zdrowia i pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi w Ukrainie, uruchomiła na początku kwietnia b.r., celowaną zbiórkę na zakup najpotrzebniejszych leków dla Instytutu Kardiologii w Kijowie, we współpracy z lekarzami z placówki oraz prof. Maciejem Banachem, prezesem Polskiego Towarzystwa Lipidologicznego, który pełni jednocześnie funkcję Przewodniczącego Zespołu Pomocy Lekowej przy Prezydencie RP oraz współpracuje z Polską Agencją Rezerw Strategicznych.

Przedstawiciele Instytutu w Kijowie wskazali, że ze względu na ograniczenie lub braki dostaw leków, są w dramatycznej sytuacji, brakuje leków na nadciśnienie tętnicze, cukrzycę, w tym metformina czy insulina, leki na obniżenie poziomu cholesterolu, leki przeciwkrzepliwe, które stosuje się u pacjentów po zawale mięśnia sercowego oraz antybiotyki.

Rozmowa z dr Oleną Mitchenko z Instytutu Kardiologii w Kijowie

W ramach zbiórki na SiePomaga.pl udało się zebrać ponad 29 124 zł. Link do trwającej zbiórki: https://www.siepomaga.pl/serca-dla-serc

Zbiórkę wsparli aktywnie artyści Patrycja Markowska wraz z Dawidem Karpiukiem z zespołu Dziwna Wiosna.