fbpx
Menu Zamknij

Mutacja w genie RET – leczenie z perspektywy pacjenta (webinar, 6.04.22)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na kolejny webinar pt. „Mutacja w genie RET – leczenie z perspektywy pacjenta”, który obędzie się 6 kwietnia 2022 r. o godz. 20:00.

Co roku diagnozę niedrobnokomórkowego raka płuca z mutacją RET słyszy nawet 37,5 tysiąca chorych.
Zmiany genu RET, takie jak fuzje i mutacje, są kluczowymi czynnikami wywołującymi choroby w wielu typach raka, między innymi w niedrobnokomórkowym raku płuca (NDRP). Mutację RET diagnozuje się najczęściej u osób, które w wywiadzie nie miały historii palenia wyrobów tytoniowych oraz są młodsze niż przeciętny wiek pacjenta, u którego diagnozuje się raka płuca. Pacjenci z RET-dodatnim zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca, od niedawna, otrzymali nadzieję na leczenie. Komisja Europejska zatwierdziła bowiem Pralsetynib – pierwszy i jedyny na rynku precyzyjny lek, zatwierdzony w Unii Europejskiej do leczenia pierwszego rzutu osób z zaawansowanym niedrobnokomórkowym rakiem płuca z dodatnim wynikiem fuzji RET.

Gościem specjalnym spotkania będzie Pan Jacek Ziąber – pacjent z gruczołowym, niedrobnokomórkowym rakiem płuca w 4 stadium zaawansowania. Podczas webinaru poznamy historię jego diagnostyki i leczenia, w trakcie którego wykryto rzadką mutację RET. Dowiemy się jak wygląda codzienne życie i plany na przyszłość Pana Jacka.

Serdecznie zachęcamy do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/1FOA8t2gn