fbpx
Menu Zamknij

Aktualne wyzwania w diagnostyce molekularnej. Badania kliniczne w raku płuca – webinar 24.02.22

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na czwarty w tym roku webinar dla pacjentów z rakiem płuca pt. „Aktualne wyzwania w diagnostyce molekularnej. Badania kliniczne.”, który odbędzie się 24 lutego 2022 roku o godz. 20:00 na kanale Facebook Sekcji.

Czym są badania molekularne, czy zawsze należy je wykonać u pacjenta z rakiem płuca? Jakie są aktualnie prowadzone badania kliniczne w raku płuca? Między innymi te tematy poruszymy z naszym specjalistą podczas spotkania.

Gościem specjalnym będzie prof. dr hab. n. med. Rodryg Ramlau, Kierownik Katedry i Kliniki Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Specjalista w dziedzinie onkologii klinicznej oraz chemioterapii nowotworów. Zainteresowania oraz wieloletnie doświadczenie naukowe i kliniczne profesora koncentrują się głównie na nowych metodach terapii chorych na niedrobnokomórkowego raka płuca, drobnokomórkowego raka płuca, złośliwego międzybłoniaka opłucnej, grasiczaka oraz terapiach ukierunkowanych molekularnie. W ramach Polskiej Grupy Ekspertów w dziedzinie onkologii, od kilku lat bierze czynny udział w opracowywaniu standardów leczenia onkologicznego. Autor i współautor ponad 240 prac naukowych w recenzowanych czasopismach zagranicznych i krajowych. Prezes Polskiej Grupy Raka Płuca, członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, Oddział w Poznaniu; członek wielu międzynarodowych towarzystw naukowych.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/2juUzM6DZ