fbpx
Menu Zamknij

Uważność dla serca – cykl warsztatów online dla pacjentów z niewydolnością serca

Sekcja Niewydolności Serca Fundacji To Się Leczy zaprasza na wyjątkowy cykl 4 warsztatów mindfulness i redukcji stresu. Spotkania w formie online startują 16 listopada 2021 r.

Z myślą o pacjentach z niewydolnością serca i ich rodzinach stworzyliśmy cykl warsztatów „Uważność dla serca” w oparciu o techniki uważności i współczucia. Tysiące recenzowanych artykułów naukowych potwierdzają, że uważność zmniejsza ból, poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne a także pozwala lepiej radzić sobie z napięciem i stresem codziennego życia. Zapraszamy zatem do aktywnego udziału w serii 4 interaktywnych warsztatów w małych grupach, prowadzonych za pomocą platformy komunikacyjnej Zoom podczas których uczestnicy:

  1. poznają budowę i działanie ludzkiego mózgu oraz ćwiczenia wspierające uważność i koncentrację,
  2. dowiedzą się więcej na temat roli stresu w rozwoju chorób sercowo-naczyniowych a także poznają ćwiczenia umożliwiające rozluźnienie na poziomie autonomicznego układu nerwowego,
  3. poznają zasady regulacji systemu emocji i sposoby wzmacniania poczucia harmonii i spokoju, bez względu na trudności życiowe
  4. teorię dobrego życia i techniki wzmacniające dobrostan fizyczny i psychiczny w oparciu o ćwiczenia uważności i współczucia.

Warsztaty poprowadzi: Jolanta Kolasa, lekarz medycyny, certyfikowany praktyk Mindfulness i Compassion, entuzjasta medycyny zintegrowanej.

Planując udział w warsztatach, prosimy o zaplanowanie czasu w każdy wtorek, począwszy od 16 listopada, przez cztery kolejne tygodnie w godzinach 19.30-21.00.

Uczestnicy warsztatów otrzymają również nagrania do codziennego ćwiczenia w domu a także materiały uzupełniające w postaci skryptu.

Zapisy przyjmujemy na adres mailowy: kontakt@tosieleczy.pl
W zgłoszeniu prosimy o podanie imienia, numeru telefonu kontaktowego oraz deklarację udziału w całym cyklu czterech warsztatów. Prosimy o przemyślane zgłoszenia.

Udział w pierwszej edycji warsztatów jest bezpłatny!
Maksymalna liczba uczestników – 10 osób. Decyduj kolejność zgłoszeń.

Zapisz się jeszcze dzisiaj i poczuj działanie Mindfulness!