fbpx
Menu Zamknij

Choruję i palę papierosy – jak sobie pomóc?

Z okazji tegorocznego Światowego Dnia Bez Tytoniu, zapraszamy serdecznie na webinar dla Pacjentów oraz ich Bliskich, w którym razem z ekspertem prof. Pawłem Koczkodajem powiemy jak zacząć walkę z nałogiem palenia tytoniu, dlaczego warto rzucić palenie w każdym wieku, szczególnie po diagnozie choroby nowotworowej lub kardiologicznej, jak leczy się uzależnienia od palenia tytoniu oraz jakie płyną korzyści z zaprzestania palenia papierosów.

Webinar odbędzie się 7 czerwca 2024 r., o godz. 17:00.
Link do wydarzenia na Facebook:
https://www.facebook.com/share/8j4qGhufL5CUEKQW/

Webinar poprowadzi Aleksandra Wilk, koordynator Sekcji Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY.

Fundacja TO SIĘ LECZY przeprowadziła w tym roku kolejną edycję badania ankietowego wśród pacjentów, mającego na celu poznanie opinii i doświadczeń pacjentów na temat walki z uzależnieniem od palenia tytoniu (nikotynizmem) i potrzebnego wsparcia w zakresie rzucania palenia. Wyniki aktualnego badania, jak i poprzednich edycji, nie napawają optymizmem. Pacjenci mają problem z uzależnieniem od palenia tytoniu, niewielki odsetek jest w stanie samodzielnie porzucić nałóg. Dlatego chcemy Wam pomóc!

Badanie pokazało, że ponad 94% pacjentów onkologicznych i kardiologicznych paliło przed diagnozą papierosy tradycyjne, większość z nich nałogowo. Spośród 57% pacjentów onkologicznych oraz ponad 66% pacjentów kardiologicznych, którzy kontynuują palenie papierosów po diagnozie – ponad połowa (>50%) pali kilkanaście papierosów dziennie i więcej.

Oglądaj webinar i dowiedz się jak zrobić pierwszy krok ku zdrowszemu życiu!
#tosięleczy