fbpx
Menu Zamknij

Leczenie uzależnienia od nikotyny w opiece onkologicznej – webinar 18 marca 2024 r.

Zapraszamy na webinar z udziałem dr Magdaleny Cedzyńskiej, psychologa i psychoterapeuty, kierownik Poradni Pomocy Palącym przy Narodowym Instytucie Onkologii – PIB w Warszawie poświęcony leczeniu uzależnienia od nikotyny – palenia papierosów i innych wyrobów nikotynowych.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/347524787626775/

Nikotyna jest jedną z najbardziej uzależniających substancji, dlatego rzucenie nałogu nie jest proste. Razem z naszym Gościem powiemy jakie wsparcie może uzyskać pacjent, który chce rzucić palenie oraz jakie są aktualne możliwości leczenia.

Czy wiesz, że…
Szacuje się, że osoba paląca papierosy ma około 60-krotnie (o 6000%) zwiększone ryzyko zachorowania na raka płuca.

Ponadto, badania przeprowadzone wśród chorych leczonych z powodu wczesnej postaci raka płuca wskazują, że kontynuacja palenia o 86% zwiększa ryzyko nawrotu nowotworu, u chorych z zaawansowaną chorobą aktywne palenie o 50% zwiększa ogólne ryzyko zgonu, a o 60% zwiększa ryzyko zgonu związane z nowotworem.

U osób leczonych operacyjnie z powodu raka płuca palenie papierosów zwiększa ryzyko dodatkowo powikłań infekcyjnych, przetok oskrzelowo-opłucnowych i niepowodzenia chemioterapii wynikających z lekooporności lub wahań stężeń leków.

Zapraszamy do komentowania i zadawania pytań na żywo!