fbpx
Menu Zamknij

Blaski i cienie leczenia otyłości – webinar z dr Michałem Janikiem (3.12.23)

Zapraszamy do udziału w webinarze edukacyjnym Sekcji OTYŁOŚĆ – TO SIĘ LECZY Fundacji pt. „Blaski i cienie leczenia otyłości”, który odbędzie się 3 grudnia 2023 r. o godz. 19:00.

Link do wydarzenia na Facebook: https://fb.me/e/3XPVcifgS

Gościem specjalnym będzie: dr n. med. Michał Janik, specjalistą chirurgii ogólnej, chirurg bariatryczny.

Niesieni obiecującą wizją realnego osiągnięcia celu – bycia lżejszym, często nie myślimy o trudach i konsekwencjach spektakularnej zmiany, która nas czeka. Badania zaś wskazują, że około 20-30% pacjentów wraca do wagi początkowej lub doświadcza ponownego przyrostu wagi po kilku latach od operacji bariatrycznej.

Dlatego podczas kolejnego webinaru skupimy się na pozytywnych i negatywnych aspektach leczenia otyłości. Poznamy fakty i obalimy mity na temat farmakologicznego i chirurgicznego leczenia otyłości.

O tym, jakie zmiany dokonują się w długofalowym procesie leczenia, jakie ryzyko podejmuje pacjent bariatryczny oraz jakie pułapki na niego czekają – porozmawiamy z dr n. med. Michałem Janikiem, specjalizującym się w chirurgicznym leczeniu otyłości oraz chirurgii i medycynie estetycznej. Nasz gość jest pasjonatem chirurgii bariatrycznej. Chętnie dzieli się wiedzą, przygotowuje i edukuje swoich pacjentów, bo twierdzi, że bezpieczna operacja to zadowolony pacjent i spokojnie śpiący chirurg.

Zachęcamy do aktywnego udziału, komentowana i zadawania pytań.