fbpx
Menu Zamknij

Ewolucja diagnostyki molekularnej – klucz do terapii celowanych w raku płuca (webinar 12.12.22)

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘLECZY zaprasza na webinar poświęcony ewolucji diagnostyki molekularnej i jej ogromnej roli w doborze nowoczesnych terapii leczenia raka płuca pt.Ewolucja diagnostyki molekularnej – klucz do terapii celowanych w raku płuca„, który odbędzie się 12 grudnia 2022 r. o godz. 20:00.

Naszym gościem specjalnym będzie dr n. med. Andrzej Tysarowski – Kierownik Zakładu Diagnostyki Genetycznej i Molekularnej Nowotworów Narodowy Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowy Instytut Badawczy w Warszawie.

Pan Doktor od samego początku zajmuje się implementacją nowoczesnych technik biologii molekularnej do rutynowej genetycznej diagnostyki onkologicznej.

Jako pierwszy w Polsce rozpoczął szerokie testowanie pod kątem terapii celowanych w raku jelita grubego i płuca. Jest autorem pierwszych raportów i pierwszej ogólnopolskiej kontroli jakości w tym zakresie. Ponadto wdrożył do rutynowej diagnostyki testowanie z użyciem płynnej biopsji (ctDNA), a także paneli genowych (NGS) identyfikujących fuzje genowe w różnych typach nowotworów m.in. w mięsakach i raku płuca. Obecnie jest koordynatorem ds. diagnostyki molekularnej w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej. Jest autorem wielu prac naukowych, organizatorem i wykładowcą na konferencjach szkoleniowych, warsztatach z biologii molekularnej o zasięgu krajowym i międzynarodowym, a także wykonawcą wilku projektów badawczych.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

📌 Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/3VlGeVq3e