fbpx
Menu Zamknij

Działania niepożądane w immunoterapii – webinar dla pacjentów 25.08.22

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar pt. „Działania niepożądane w immunoterapii”, który odbędzie się 25 sierpnia 2022 roku o godz. 20:00.

Immunoterapia stanowi przełomową metodę leczenie nowotworów, która staje się standardem leczenia u pacjentów z zaawansowanym niedrobnokomórkowym, jak i drobnokomórkowym rakiem płuca.

U niektórych pacjentów przynosi wręcz spektakularne efekty terapeutyczne, choć jej zastosowanie może wiązać się również z wystąpieniem działań niepożądanych oraz przykrych skutków ubocznych.

Dlatego też tak ważne jest, aby znać rodzaje działań niepożądanych, jak i radzić sobie z nimi.

Gościem specjalnym będzie:
dr n. med. Katarzyna Stencel
– specjalista Onkologii Klinicznej. Adiunkt w Instytucie Onkologii Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Wykładowca Studium Podyplomowego Badań Klinicznych i Biomedycznych Badań Naukowych.
Absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach (2009 rok).W 2012 roku ukończyła Podyplomowe Niestacjonarne Studium Metodologii Badań Naukowych, a w 2016 roku obroniła rozprawę doktorską pt. „Czynniki prognostyczne i wybrane czynniki predykcyjne w aspekcie postępowania terapeutycznego u chorych na raka płuca do 45 roku życia”. Redaktor prowadzący portalu medycznego eOnkologia. Od 2011 roku współbadacz w badaniach klinicznych 1., 2. i 3. fazy dotyczących głównie raka płuca i nowotworów klatki piersiowej a także innych nowotworów litych. Członek Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (PTOK), Polskiej Grupy Raka Płuca (PGRP) oraz International Association for the Study of Lung Cancer (IASLC).

Serdecznie zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/4YgotIkYa