Menu Zamknij

Diagnostyka raka płuca od podstaw – z czym się mierzymy (webinar dla pacjentów) – 11 maja 2022r.

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na webinar pt. “Diagnostyka raku płuca od podstaw – z czym się mierzymy”, który odbędzie się 11 maja 2022 r. o godz. 20:00.

Od odpowiednio i szybko przeprowadzonej diagnostyki zależy dobranie optymalnego leczenia dla pacjenta z rakiem płuca. Pomimo dostępu do kolejnych, nowoczesnych opcji terapeutycznych nadal widzimy problem z kwalifikowaniem pacjentów do leczenia oraz dostępnością do badań molekularnych, w tym wykonywanych metodą NGS.W odcinku tym poruszymy szerokie aspekty dotyczące diagnostyki oraz z jakimi wyzwaniami się mierzymy.! Niespodzianka !

Goście specjalni:

Lek. med. Martyna Ciesielska – specjalista chorób płuc, zastępca ordynatora Oddziału Pulmonologii w Centrum Chemioterapii i Pulmonologii Izer-Med w Szklarskiej Porębie. Członek Polskiego Towarzystwa Chorób
Płuc. Specjalizacja w Oddziale Chorób Płuc w Wałbrzychu, gdzie rozpoczęła naukę endoskopii. Uczestniczyła w licznych kursach i szkoleniach w zakresie technik endoskopowych. Współautor pracy dotyczącej kriobiopsji płuca. Współorganizator i wykładowca warsztatów pulmonologii interwencyjnej w Szklarskiej Porębie. Zakochana w endoskopii od pierwszego dnia pracy. Zawodowo zajmuje również się leczeniem niewydolności oddechowej respiratorami w warunkach domowych. Współpracuje z 4.Klinicznym Szpitalem Wojskowym z Poliklinika we Wrocławiu w zakresie diagnostyki raka płuca.

Lek. med. Danuta Szkudlarek – specjalista patomorfolog, kierownik pracowni cytologii w Centrum Chemioterapii i Pulmonologii Izer-Med w Szklarskiej Porębie.Obecnie pracuje w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiejvw Jeleniej Górze, szpitalu im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu oraz FUM we Wrocławiu.
Z racji specjalizacji patrząca na świat przez okular (mikroskopu) w odcieniach różu i fioletu (hematoksylina i eozyna).


Serdecznie zachęcamy do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzenia:
https://fb.me/e/1DTT1Rjcq