fbpx
Menu Zamknij

Zbiórka na rozwój Infolinii Pomocowej dla pacjentów z rakiem płuca w 2022 roku

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY w celu realnego wsparcia pacjentów i ich bliskich, prowadzi od kilku lat bezpłatną infolinię wraz z systemem zapisów online, skierowaną do osób szukających informacji na temat diagnostyki i leczenia raka płuca w Polsce. Wykorzystując własne doświadczenie w walce z chorobą nowotworową, udzielamy podstawowych porad dotyczących tego ciężkiego schorzenia onkologicznego.

Często stajemy się wręcz koordynatorem ścieżki pacjenta, kierując na odpowiednie badania, do właściwych placówek (mających doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu raka płuca), pomagamy przejść przez zawiłości naszego systemu opieki zdrowotnej lub po prostu wspieramy oraz dodajemy otuchy na co dzień.

Od początku działalności infolinii (styczeń 2021 roku) udzieliliśmy już ponad 350 bezpłatnych porad, głównie osobom starszym, zagubionym, niemającym nikogo, kto mógłby ich wesprzeć w tym trudnym czasie. Ze względu na trwającą pandemię koronawirusa zapotrzebowanie na takie formy wsparcia wzrosło jeszcze bardziej, gdyż jak wiemy dla pacjenta z nowotworem, liczy się czas.

Zgłaszają się do nas także coraz częściej ludzie młodzi, zaskoczeni diagnozą, potrzebujący wsparcia psychologicznego lub praktycznych porad dotyczących życia w nowych realiach. Nikt, kto się do nas zgłosi, nie zostaje bez pomocy. Utrzymujemy kontakt ze wszystkimi „Podopiecznymi” i prowadzimy do momentu, kiedy nasze wsparcie nie jest już potrzebne. Nie ma dla nas większego szczęścia, niż to, gdy pacjent trafia szybko na właściwe tory leczenia, a jego stan zdrowia poprawia się z dnia na dzień. Biorąc pod uwagę postęp w medycynie oraz osobiste doświadczenia, wiemy, że z rakiem płuca można już żyć wiele lat, jest on traktowany jak choroba przewlekła.

Dzięki Infolinii dokładamy do tego naszą cegiełkę. Każdy pacjent z rakiem płuca zasługuje na równy dostęp do opieki zdrowotnej, na szansę na życie, każdy powinien mieć świadomość, że rak płuca to nie jest już wyrok śmierci. Jednocześnie słuchając naszych „Podopiecznych”, dostrzegamy potrzebę poszerzenia zakresu naszych porad o dyżury ekspertów: psychologa, onko-dietetyka, lekarza leczenia bólu – ich wsparcie jest niezwykle ważne w procesie leczenia i zdrowienia, a dostęp do tych specjalistów w systemie publicznej opieki zdrowotnej, jest nadal niewystarczający. W dalszej kolejności myślimy także o możliwości konsultacji z pulmonologiem i onkologiem.

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie, które będzie przeznaczone na utrzymanie platformy zapisów online, zatrudnienie dodatkowych osób (z doświadczeniem w obszarze zdrowia) oraz opłacenie dodatkowych dyżurów ekspertów medycznych. Obecnie infolinię obsługują 2 wolontariuszki, a ilość pacjentów, która się do nas zgłasza, zaczyna przekraczać możliwości zapewnienia im natychmiastowej pomocy.

Wasze wsparcie pozwoli nam utrzymać i rozwijać tę formę stałej, bezpłatnej pomocy w 2022 roku. Każdy datek będzie dla nas miał ogromne znaczenie. Zebrane środki w całości zostają przeznaczone na rozwój Infolinii i nowych form konsultacji.

By naszym pacjentom onkologicznym żyło się lepiej!

Dziękujemy!

#RakPłuca #ToSięLeczy