fbpx
Menu Zamknij

Międzybłoniak (mesothelioma) – diagnoza i co dalej? – webinar dla pacjentów 16.02.22

Sekcja Raka Płuca Fundacji TO SIĘ LECZY zaprasza na kolejny webinar dla pacjentów i ich bliskich pt. „Międzybłoniak (mesothelioma) – diagnoza – co dalej?”, który odbędzie się 16 lutego 2022 roku o godz. 20:00.

Coraz więcej pacjentów otrzymuje takie rozpoznanie. Międzybłoniak opłucnej to nowotwór cechujący się agresywnym przebiegiem, zaś jego diagnostyka nie należy do łatwych. Do tej pory możliwości leczenia tego typu nowotworu nie było zbyt wiele. Czy coś się zmieniło ? Tego między innymi dowiecie się podczas webinaru od naszego specjalisty.

Gościem specjalnym będzie dr n. med. Tomasz Jankowski, onkolog kliniczny, radioterapeuta, absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Studium Doktoranckie na Wydziale Lekarskim Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Doktor aktualnie pracuje w Klinice Pulmonologii, Onkologii i Alergologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, na Oddziale Chorób Płuc i Gruźlicy SPSK4 oraz Oddziale Pulmonologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Bożego w Lublinie. Jest konsultantem w dziedzinie onkologii Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie i Nu-Med w Zamościu, jak również koordynatorem krajowym w badaniach klinicznych (rak piersi, rak żołądka).

Zainteresowania: diagnostyka i leczenie raka płuca, diagnostyka i leczenie raka piersi, leczenie raka prostaty, terapie spersonalizowane i immunoterapia w onkologii, doświadczenie w prowadzeniu badań klinicznych fazy II i III jako główny badacz i współbadacz.

Gorąco zachęcamy wszystkich do oglądania oraz czynnego udziału poprzez zadawanie pytań on-line podczas webinaru.

Link do wydarzeniana Facebook: https://fb.me/e/16ofHA9vp

Do zobaczenia!