Kalkulator zdrowia | e-mail: kontakt@rak.tosieleczy.pl
II edycja Plebiscytu kampanii Rak.To się leczy! przed nami.

Wzorem ubiegłorocznym chcemy w nim wyłonić i nagrodzić osoby i instytucje zaangażowane w walkę z rakiem. Jest przecież tyle wspaniałych osób - znanych powszechnie, ale i „zwykłych bohaterów”, którzy dzięki zaangażowaniu i pasji wnoszą nadzieję i siłę na co dzień.

W tym roku do istniejących kategorii dodaliśmy dwie kolejne. Oto wszystkie kategorie:

 1. "Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem w roku 2013"
 2. "Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom w roku 2013"
 3. "Człowiek niosący nadzieję"
 4. "Akcja lub kampania na Rzecz walki z rakiem w roku 2013" - nagroda specjalna
 5. "Dziennikarz najbardziej zaangażowany w edukację onkologiczną w roku 2013"
  - pobierz formularz zgłoszeniowy (dla dziennikarzy zajmujących się problematyką onkologiczną)

Plebiscyt trwa od 04.02.2014r. do 26.03.2014r

Jak wziąć udział w Plebiscycie:

 • W dniach od 04.02.2014r. do 28.02.2014r. zgłaszasz kandydata w kategoriach 1-4 czyli
 • Od 03.03.2014r. do 26.03.2014 r. możesz zagłosować na jednego spośród 5 finalistów
  w kategoriach 1-3, wybranych przez Kapitułę na podstawie liczby zgłoszeń i uzasadnień.

Finał Plebiscytu:

03.04.2014r. Kapituła w tajnym głosowaniu wyłoni zwycięzców kategorii 4-5
03.04.2014r. Nastąpi ogłoszenie wyników Plebiscytu podczas uroczystej Gali w Warszawie

REGULAMINY

Regulamin plebiscytu "Rak. To się leczy 2014!".
Regulamin plebiscytu "Rak. To się leczy!" w kategorii "Dziennikarz najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce w roku 2013"
Regulamin Kapityły

Zwycięzcy zeszłorocznego plebiscytu:
W kategorii „Człowiek najbardziej zaangażowany w problematykę onkologiczną w Polsce” zwyciężyła Pani Elżbieta Wojdyła, która od lat działa na rzecz kobiet z rakiem piersi, organizując bezpłatne badania oraz akcje, imprezy i happeningi nagłaśniające problemy nowotworowe. Jest przewodniczącą stowarzyszenia „Zawsze Kobieta” oraz wspaniałym przykładem na to, że raka się leczy, a po nim można zacząć żyć na nowo. W 2007 roku założyła Centrum Odnowy Biologicznej „Wellness”. Panie po operacji piersi, dla których rehabilitacja jest konieczna, mogą w nim korzystać z zajęć bezpłatnie

W kategorii „Oddział onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom w Polsce” zwyciężył Oddział Onkologii Klinicznej, Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Ona – dr Iwona Drab Mazur –zostawiła pracę w najlepszej polskiej klinice onkologicznej w Gliwicach i przyjęła propozycję pracy w tarnobrzeskim szpitalu. On –dr Wojciech Wiśniewski –wrócił do lecznicy po 15 latach nieobecności. Połączył ich wspólny cel –stworzenie centrum onkologicznego, w którym zostanie położony nacisk na leczenia oszczędzające u pacjentek z rakiem piersi, ograniczające konieczność wykonywania radykalnych amputacji piersi. Wspierani przez młodszych lekarzy i wykwalifikowane pielęgniarki stworzyli miejsce, gdzie przeprowadzane jest również leczenie systemowe innych typów raka, w tym chemioterapia i terapia ukierunkowana na cele molekularne oraz hormonoterapia. Centrum jest najnowocześniejszym i jedynym ośrodkiem w promieniu 100 km od Tarnobrzega oferującym pacjentom możliwość uzyskania pomocy w leczeniu chorób onkologicznych.

W kategorii „Kampania społeczna lub edukacyjna na rzecz walki z rakiem w roku 2012 decyzją Kapituły pod przewodnictwem prof. dr n. med Jacka Jassema zwyciężyła „Onko-Olimpiada 2012″, realizowana przez „Fundację Spełnionych Marzeń” Małgorzaty i Tomasza Osuchów.

UWAGA Konkurs

Kapituła ocenia także uzasadnienia, jeśli więc Twój kandydat znajdzie się w gronie finalistów Plebiscytu a Twoje uzasadnienie zostanie wyróżnione

- otrzymasz podwójne zaproszenie na uroczystą Galę Plebiscytu oraz nagrodę ufundowaną przez Partnerów Kampanii.