Kalkulator zdrowia | e-mail: kontakt@rak.tosieleczy.pl

Podziel się informacją, bądź naszym ambasadoremWyniki głosowania Plebiscytu „Rak. To się leczy!”.

Głosy można było oddawać do 26 marca 2014 r.

wyniki

Szczegóły i regulaminy plebiscytu

„Człowiek najbardziej zaangażowany w walkę z rakiem w roku 2013”

1. Dr n. med. Aleksandra Ciałkowska-Rysz – prezes Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Krajowy konsultant w dziedzinie medycyny paliatywnej – od lat walczy o stworzenie przyjaznych warunków pacjentom i godną śmierć.

2. Marzena Lewandowska – prezes Fundacji Kocham Życie. Wygrała walkę z chorobą nowotworową. Jako wolontariuszka w organizacjach pozarządowych wspierała inne chore osoby. Za pomoc i wsparcie została laureatką konkursu „Barwy Wolontariatu”, zorganizowane przez „Regionalne Centrum Wolontariatu”. Jest autorką dziennika wolontariuszki „Mam Skrzydła”, w którym opisuje swoje spotkania z kobietami po mastektomii.

3. Prof. Krzysztof Bielecki – wybitny chirurg, członek wielu organizacji medycznych zarówno polskich, jak i zagranicznych: Towarzystwa Chirurgów Polskich, Polskiego Towarzystw Gastroenterologicznego, World Council of Enterostomal Therapy i European Society of Surgical Oncology. Obecnie członek Rady Towarzystwa Medycyny Ratunkowej oraz Towarzystwa Urazów Wielonarządowych przy Ministerstwie Zdrowia.

4. Dr Jerzy Ziętek – poseł na Sejm RP, od 30 lat zawodowo zajmuje się mecyną. Ginekolog, położnik, który mimo obowiązków posła nadal prowadzi praktykę lekarską. Współpracuje z pięcioma Medycznymi Towarzystwami Naukowymi. Działa jako członek Rad Społecznych jednostek Służby Zdrowia. Przez kilka lat stał na czele Stowarzyszenia Na Rzecz Zrowia Kobiet Śląskich „Ovarius”.

5. Sidonia Jędrzejewska – posłanka do Parlamentu Europejskiego, absolwentka socjologii na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Aktywnie uczestniczy w życiu miasta Poznania oraz społeczności lokalnej. Jako jedyna polska europosłanka zajmuje się onkologią współorganizując m.in. wystawy o tej tematyce, propagując jednocześnie badania profilaktyczne oraz akcje prozdrowotne organizowane w Polsce.

„Oddział/szpital onkologiczny najbardziej przyjazny pacjentom w roku 2013”

1. Klinika Transplantacji Szpiku Onkologii i Hematologii Dziecięcej przy Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu – dzięki wybitnym osiągnięciom zespołu lekarskiego prowadzonego przez Prof. dr hab. Alicję Chybicką klinika jest największym i jednym z najlepszych ośrodków hematologii i onkologii dziecięcej w Polsce. W ramach Kliniki działa Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową. Jej działania ukierunkowane są na pomoc w leczeniu małych pacjentów, by zapewnić im najwyższy komfort życia podczas leczenia i w okresie rehabilitacji.

2. Centralny Szpital Kliniczny MSW w Warszawie – Klinika Onkologii i Hematologii – klinika zapewnia nowoczesne leczenie złośliwych nowotworów narządowych (zwanych inaczej guzami litymi) oraz nowotworów wywodzących się z układu krwiotwórczego i chłonnego. Oprócz klasycznego leczenia onkologicznego oferuje możliwość wysokospecjalistycznego leczenia celowanego molekularnie.

3. Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie – szpital, dzięki któremu pacjenci z Małopolski mogą leczyć się za pomocą najnowszych technik radioterapii i profesjonalnego zespołu medycznego. Przy ośrodku od kilku miesięcy działa nowoczesne Centrum Radioterapii Amethyst.

4. Mazowiecki Szpital Onkologiczny w Wieliszewie – szpital zajmujący się leczeniem nowotworów układu pokarmowego, układu moczowo-płciowego, piersi, tarczycy i skóry. To jedyny na Mazowszu ośrodek onkologiczny, posiadający akredytację Ministra Zdrowia, potwierdzający jakość świadczonych usług.

5. Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – to duży, nowoczesny ośrodek naukowo-badawczy, a zarazem jeden z największych szpitali w Polsce i jedna z najstarszych na świecie placówek zajmujących się leczeniem chorób nowotworowych, ustępująca jedynie Instytutowi Radowemu w Paryżu. W Centrum Onkologii w Warszawie część szpitala została podzielona na oddziały zapewniając kompleksowe leczenie nowotworów. Istotnym elementem działalności Centrum są także badanie profilaktyczne, w tym badania przesiewowe.

„Człowiek niosący nadzieję”

1. Anna Nowakowska – w wieku 24 lat zachorowała na raka jajnika, współzałożycielka i prezes Stowarzyszenia na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi „SANITAS” . W ramach swojej działalności m.in. organizuje bezpłatne badania, spotkania oraz akcje charytatywne. Jak mówią o niej znajomi „Pokonała raka, by innym pokazać, że można. Dając przy tym niesamowitą energię i nadzieję na wyleczenie”. Poza tym, by wspierać chorych, została także twarzą ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na rzecz kobiet chorych na nowotwory strefy intymnej.

2. Alicja Fabiańska – od 16 lat aktywnie udziela się jako wolontariuszka, odwiedzając osoby chore na raka piersi na oddziałach onkologicznych poznańskich szpitali. Jako kobieta, która sama przeszła przez proces leczenia tej choroby wie, jak pomagać i motywować do walki z rakiem. Stara się też, aby każda pacjentka po operacji raka piersi otrzymała wsparcie i cenne informacje o dalszej rehabilitacji psychofizycznej. Dodatkowo uczestniczy we wszystkich działaniach poznańskich Amazonek, jak i Federacji Stowarzyszeń „Amazonki” mających za zadanie podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat ważności profilaktyki raka piersi.

3. Joanna Zielewska z Łodzi – od 2012 roku walczy z rakiem piersi, pielęgniarka z wykształcenia i powołania, matka dwóch dorosłych córek. Nie tylko walczy dzielnie z rakiem, ale edukuje w zakresie profilaktyki chorób nowotworowych z Fundacją Kocham Życie. W trakcie chemioterapii wzięła udział w akcji Pięknołyse. Pisze bloga i felietony w  Dzienniku Łódzkim, opisuje swoją walkę z rakiem, wspiera i daje nadzieję. Pokazuje, że nie wolno się poddawać – to prawdziwy wojownik w walce z rakiem.

4. Marzena Mordarska-Czuchra – przeszła chorobę raka piersi, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Dębicy, absolwentka prawa i filozofii. W ubiegłym roku zorganizowała dwie kampanie, zachęcające kobiety do badań profilaktycznych w zakresie raka piersi. Należy do grona „Dębickich Amazonek”, którym poświęcona została książka „Nieustraszone. Historia Dębickich Amazonek Walczących z rakiem piersi”.

5. Kamil Dolecki – prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Mięsaki „Sarcoma”. W wieku 17 lat zachorował na nowotwór kości. W ramach Stowarzyszenia edukuje społeczeństwo w zakresie możliwości leczenia mięsaków. Organizator kampanii „Sięgnij po naszą piłeczkę”. Celem symbolicznej piłeczki było zwrócenie uwagi lekarzy na guzy o bardzo małej wielkości. Od lat współpracuje z Instytutem im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

UWAGA Konkurs

Kapituła ocenia także uzasadnienia, jeśli więc Twój kandydat znajdzie się w gronie finalistów Plebiscytu a Twoje uzasadnienie zostanie wyróżnione

- otrzymasz podwójne zaproszenie na uroczystą Galę Plebiscytu oraz nagrodę ufundowaną przez Partnerów Kampanii.